TEATR WARIATE
ufo w teatrze

Spektakle

Baśń o grającym imbryku

Dawno, dawno temu w pewnej kuźni pracował wytrwale młody Kowal. Codziennie wykuwał podkowę za podkową, aż wreszcie poczuł ogromne zmęczenie żmudną robotą. Któregoś dnia zjawia się u niego Wróżka, która prosi o pomoc w podkuciu koni. Kowal, pomimo zmęczenia, spełnia jej prośbę, a jako zapłatę otrzymuje niezwykły podarunek – zaczarowany imbryk.

Za sprawą tego magicznego czajniczka życie naszego bohatera całkowicie się odmienia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czy jednak Kowal będzie czuł się szczęśliwszy, porzucając swoją kuźnię? I co na te zmiany powiedzą Koń i Mucha, nieodłączni towarzysze Kowala? Czy będą mu wiernie towarzyszyć w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi?

Spektakl osnuty jest na kanwie tradycyjnej baśni – nie brak w nim charakterystycznej baśniowej powtarzalności ani elementów magicznych. Jednak jest w baśnią na czasie, ze względu na współczesny, pełen humoru tekst. Zabawne dialogi i perypetie trójki przyjaciół czynią ten spektakl miłą rozrywką z nutką refleksji, aby cieszyć się tym, co mamy.

Scenariusz: Marta Guśniowska
Reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris
Scenografia: Marek Cyris
Współpraca scenograficzna i projekty lalek: Anna Chadaj
Muzyka: Michał Łaszewicz
Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

Spektakl adresowany do widzów od lat 5
Czas trwania ok. 50 min

fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński
fot. Piotr Bedliński

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

Teatr Wariate Kontakt